VIDEO - Documentar PRO Tv filmat in Sf. Munte Athos

E-mail Print PDF

In Saptamana Luminata va prezentam un documentar de exceptie de aproape o ora realizat de reporterul Alex Dima de la PRO Tv in Sfantul Munte Athos la Sfanta Mare Manastire Vatoped. Reporterului Alex Dima i-au fost ghizi in Sfanta Mare Manastire Vatoped parintii romani Daniil (fiul celebrilor actori Valeria Seciu si Octavian Cotescu), parintele Kiril, parintele Gavriil si parintele Teologul. Veti descoperi dragi credinciosi Manastirea Vatoped in toata splendoarea ei, aceasta fiind cea mai populata manastire din Sf. Munte Athos avand in jur de 150 de monahi dintre care mai mult de 20 sunt din Romania. Vizionare placuta!

{youtube}brUpsfdBEdg{/youtube}

Facebook

Contact

Manastirea Adormirea Maicii Domnului Bucuresti

  • Adresa: Str. Televiziunii, nr. 13, sector 6
  • Email: amdmamd@yahoo.com
  • Telefon: 0784.291.624